Termy Cieplickie w Jeleniej Górze

Termy Cieplickie to zlokalizowany w uzdrowiskowej części Jeleniej Góry – Cieplicach (przy Parku Zdrojowym) kompleks basenów rekreacyjno–sportowych. Trzy darmowe parkingi są w stanie pomieścić łącznie ponad 150 samochodów.

W odróżnieniu od okolicznych aquaparków i basenów Termy Cieplickie wykorzystują sławne wód termalnych o niespotykanym, w skali europejskiej składzie chemicznym i temperaturze. Obiekt korzysta z tego samego ujęcia, co pobliskie uzdrowisko, wykorzystując wody fluorkowo-krzemowe z odwiertu o głębokości niemal 2000 m, która przed schłodzeniem i rozrzedzeniem do poziomu zgodnego z Polską Normą, ma temperaturę dochodzącą do 89°C.

Termy Cieplickie podzielone są na trzy strefy. Pierwsza to strefa basenów wewnętrznych, w skład których wchodzą: basen rekreacyjny z hydromasażami, huśtawką wodną i „dziką rzeką” połączony z basenem pływackim o 4 torach i długości 25 metrów, 2 brodziki ze zjeżdżalniami i tryskaczami dla dzieci, dwie wanny jacuzzi, zjeżdżalnie „Anakonda” i „Cebula” oraz 2 baseny termalne z leżankami wodnymi i możliwością wypłynięcia na zewnątrz hali basenowej bez względu na porę roku i temperaturę powietrza.

Kolejna strefa to zewnętrzny basen Parkowy, z torową zjeżdżalnią rodzinną, drugą zjeżdżalnią rurową, gejzerami i parasolem wodnym, jest czynny od maja do września. Zainstalowano tu kosze do gry w aquabasket a wokół znajduje się drewniana i zielona plaża z leżakami.

Całość uzupełnia strefa SPA, w której znajdują się sauna parowa, dwie sauny fińskie o różnych temperaturach, sauna infrared, bicze wodne, dodatkowe trzy wanny jacuzzi, tepidarium, strefa relaksu z podgrzewanymi leżankami ceramicznymi, grota śnieżna, dwa gabinety, w których oferuje się liczne zabiegi i masaże.

Termy Cieplickie oferują również możliwość wynajęcia kortu do squasha, dwie sale do treningu funkcjonalnego i aerobowego, różnorodne zajęcia Fitness i Aquafitness. Ponadto w obiekcie znajduje się sklep sportowy, zaplecze konferencyjne i strefa gastronomiczna.

Dzięki wielu ułatwieniom, urządzeniom i kompetentnej obsłudze, obiekt cieszy się opinią przyjaznego dla osób niepełnosprawnych i starszych.

Termy Cieplickie to ciekawa atrakcja turystyczna skierowana do każdego odwiedzającego Karkonosze. Stały się obowiązkowym punktem wycieczek, wczasów i urlopów spędzanych w Karkonoszach.

Aktualny cennik dostępny jest na stronie internetowej Term Cieplickich.


Aktualizacja -luty 2023 r. Za zmiany w powyższych danych redakcja nie odpowiada. Źródło informacji i zdjęć: termycieplickie.pl 

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0