Rudawy Janowickie

Rudawy Janowickie są pasmem górskim w Zachodnich Sudetach rozpościerającym się pomiędzy miejscowościami: Kowary i Janowice Wielkie (niedaleko Jeleniej Góry). Najwyższym szczytem tych gór jest Skalnik (945 m n.p.m.).

Jednymi z urodziwych miejsc położonych w tych górach są z całą pewnością Kolorowe Jeziorka. Na stoku Wielkiej Kopy położone są jeziorka w różnych barwach: żółtym, lazurowym, purpurowym a także zielonym. Ich kolor zależy od rozmaitych związków chemicznych. Na ich terenie powstała fantastyczna ścieżka dydaktyczna. Dzięki niej mamy sposobność zdobyć cenne informacje o jeziorkach, sztolniach oraz przyrodzie. Ścieżka została stworzona przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Marciszów a także nauczycieli i uczniów Gimnazjum w tej samej gminie. Pasjonaci zabytków powinni w pierwszej kolejności odwiedzić: pałace, zamki, dworki, kościoły oraz mauzolea. Jeśli natomiast lubimy zachwycać się przyrodą, powinniśmy zobaczyć: pomniki przyrody, punkty widokowe (szczyty, skały i wieże) a także ciekawe skały. Miłośnicy podziwiania obiektów sakralnych, w pierwszej kolejności powinni obejrzeć krzyże pokutne w następujących miejscowościach: Janowice Wielkie, Miedzianka, Bukowiec, Raszów i Pisarzowice.

W Rudawach Janowickich możemy podziwiać różne fantastyczne skały: Starościńskie Skały, Skalne Bramy, Skalny Most, Konie Apokalipsy, Fajka, Rylec, Bramka, Kowarska i punkty widokowe na Skale Piec i Sokolik. To również wyjątkowe miejsce dla tych, którzy lubią relaksować się aktywnie. Na tym obszarze znajdują się bowiem liczne szlaki turystyczne, rowerowe. Powstał również niedawno szlak do jazdy konnej. W Rudawach Janowickich możemy również uprawiać wspinaczkę skałkową a także jeździć na nartach.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00