Park Zdrojowy w Cieplicach.

  • location_on Jelenia Góra Cieplice

Park Zdrojowy w Cieplicach

Park Zdrojowy w Jeleniej Górze Cieplicach powstał na bazie warzywnika przy Pałacu Schaffgotschów w XVIII stuleciu. W 1796 roku powstała, wysadzana klonami i lipami główna aleja parku. Park zaprojektowany był w stylu francuskim, ale w 1838 roku został gruntownie przebudowany na styl ogrodów angielskich.

W Parku Zdrojowym znajduje się zabytkowy Pawilon Edward, Zdrojowy Teatr Animacji z Galerią i muszla koncertowa – miejsce wielu koncertów organizowanych głównie latem. Na obrzeżach Parku znajduje się też budynek Siłowni - wcześniej kino, a za czasów świetności Schaffgotsch była to kryta ujeżdżalnia. 

W latach 2010-12 Park Zdrojowy w Cieplicach został poddany głębokiej rewitalizacji. Wymieniono z utwardzonej na szutrową nawierzchnię alejek (w czasie  deszczu niestety robi się ona grząska), zmieniono przy tym przebieg niektórych z nich. Wybudowano 3 fontanny, postawiono nowe lampy, ławki. Posadzono wiele gatunków nowych roślin, posiano nową trawę. Wchodząc od strony południowo-zachodniej do Parku dostrzeżemy też po lewej stronie Ujęcie Wód Termalnych, a po prawej zabytkową kapliczkę. 

Park Zdrojowy, obok Parku Norweskiego, to miejsce, które wybierają na spacery turyści, kuracjusze jak i mieszkańcy Cieplic.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0