Atrakcje Turystyczne

Zamek Chojnik

Zamek Chojnik w Jeleniej Górze Sobieszowie. Chętni do zwiedzania zamku powinni kierować się do Sobieszowa, w okolicę skrzyżowania ulic Bronisława Czecha i Karkonoskiej. Do Zamku Chojnik dojść można szlakiem czerwonym lub czarnym. Alternatywną drogą jest żółty szlak turystyczny wiodący z punktu Podzamcze. więcej »

Jelenia Góra-Sobieszów

Pałac Paulinum

Pałac Paulinum w Jeleniej Górze powstał jako rezydencja fabrykanta Richarda von Kramst. Obecnie ten rozległy pałac o trzech kondygnacjach, z licznymi wieżyczkami, wykuszami oraz loggią skierowaną ku zboczu, otoczony rozległym parkiem jest obiektem hotelowym z restauracją, centrum konferencyjnym i SPA. więcej »

ul. Nowowiejska 62, Jelenia Góra

Pałac Schaffgotschów

Pałac Schaffgotschów znajduje się w centrum uzdrowiska Cieplice, przy placu Piastowskim - deptaku. Budynek pałacu jest ogromny - jego fasada ma długość ponad 80 metrów, posiada 3 kondygnacje zwieńczone wysokim, czterospadowym dachem z licznymi lukarnami. Nad głównym wejściem do budynku znajduje się kartusz wypełniony herbem rodu Schaffgotsch. więcej »

pl. Piastowski 27, Jelenia Góra

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego czyli Kościół Łaski w Jeleniej Górze to największa, górująca nad okolicą, świątynia w Jeleniej Górze – może ona pomieścić ponad 4 tysiące osób na miejscach siedzących. W latach 1717-70 powstał w jego otoczeniu cmentarz możnych rodzin z Jeleniej Góry. Znajduje się tu 19 kaplic grobowych. więcej »

ul. 1-go Maja 45, Jelenia Góra