Atrakcje Turystyczne

Zamek Chojnik

Zamek Chojnik w Jeleniej Górze Sobieszowie. Chętni do zwiedzania zamku powinni kierować się do Sobieszowa, w okolicę skrzyżowania ulic Bronisława Czecha i Karkonoskiej. Do Zamku Chojnik dojść można szlakiem czerwonym lub czarnym. Alternatywną drogą jest żółty szlak turystyczny wiodący z punktu Podzamcze. więcej »

Jelenia Góra-Sobieszów

Szlaki Turystyczne

Jelenia Góra szlaki turystyczne. Z Jeleniej Góry najłatwiej wyjść na wycieczkę w Karkonosze z Jagniątkowa lub z Sobieszowa. więcej »

Karkonosze

Karkonosze to najwyższa część Sudetów - panuje klimat podobny do tego w Alpach - z wysoką ilością opadów, niskimi temperaturami, co skutkuje długim okresem, w którym zastaniemy tutaj śnieg. Najwyższym wierzchołkiem Karkonoszy jest, leżąca na granicy polsko-czeskiej, Śnieżka - 1602 m n.p.m. więcej »

Karkonosze

Góry Kaczawskie

Góry Kaczawskie są niewielkim pasmem w Sudetach położonym na północ i północny wschód od Jeleniej Góry. Największe atrakcje turystyczne powiązane są z geologią i przyrodą to: Szlak Wygasłych Wulkanów oraz Wielkie Organy Wielisławskie. więcej »

Góry Kaczawskie

Rudawy Janowickie

Rudawy Janowickie to pasmo górskie w Zachodnich Sudetach rozpościerającym się pomiędzy miejscowościami: Kowary i Janowice Wielkie (niedaleko Jeleniej Góry). Najwyższym szczytem tych gór jest Skalnik (945 m n.p.m.). więcej »

Rudawy Janowickie