Atrakcje Turystyczne

Zamek Chojnik

Zamek Chojnik w Jeleniej Górze Sobieszowie. Chętni do zwiedzania zamku powinni kierować się do Sobieszowa, w okolicę skrzyżowania ulic Bronisława Czecha i Karkonoskiej. Do Zamku Chojnik dojść można szlakiem czerwonym lub czarnym. Alternatywną drogą jest żółty szlak turystyczny wiodący z punktu Podzamcze. więcej »

Jelenia Góra-Sobieszów

Termy Cieplickie

Termy Cieplickie to zlokalizowany w uzdrowiskowej części Jeleniej Góry Cieplicach (przy Parku Zdrojowym) kompleks basenów rekreacyjno-sportowych. Trzy darmowe parkingi są w stanie pomieścić łącznie ponad 150 samochodów. więcej »

ul. Park Zdrojowy 5, Jelenia Góra

Szlaki Turystyczne

Jelenia Góra szlaki turystyczne. Z Jeleniej Góry najłatwiej wyjść na wycieczkę w Karkonosze z Jagniątkowa lub z Sobieszowa. więcej »

Pałac Paulinum

Pałac Paulinum w Jeleniej Górze powstał jako rezydencja fabrykanta Richarda von Kramst. Obecnie ten rozległy pałac o trzech kondygnacjach, z licznymi wieżyczkami, wykuszami oraz loggią skierowaną ku zboczu, otoczony rozległym parkiem jest obiektem hotelowym z restauracją, centrum konferencyjnym i SPA. więcej »

ul. Nowowiejska 62, Jelenia Góra

Pałac Schaffgotschów

Pałac Schaffgotschów znajduje się w centrum uzdrowiska Cieplice, przy placu Piastowskim - deptaku. Budynek pałacu jest ogromny - jego fasada ma długość ponad 80 metrów, posiada 3 kondygnacje zwieńczone wysokim, czterospadowym dachem z licznymi lukarnami. Nad głównym wejściem do budynku znajduje się kartusz wypełniony herbem rodu Schaffgotsch. więcej »

pl. Piastowski 27, Jelenia Góra

Park Zdrojowy

Park Zdrojowy w Jeleniej Górze Cieplicach powstał przy Pałacu Schaffgotschów w XVIII stuleciu. Park zaprojektowany był w stylu francuskim, ale w 1838 roku został gruntownie przebudowany na styl ogrodów angielskich. W latach 2010-12 Park Zdrojowy w Cieplicach został poddany głębokiej rewitalizacji. więcej »

Jelenia Góra Cieplice

Park Norweski

Park Norweski to jeden z dwóch obiektów parkowych w Jeleniej Górze Cieplicach. Park został założony dopiero na początku XX stulecia przez właściciela fabryki maszyn papierniczych Eugena Füllnera. Nazwa Park Norweski pochodzi od głównego budynku w parku - Pawilonu Norweskiego - który został wybudowany na wzór restauracji w okolicach norweskiej stolicy - Oslo. więcej »

Jelenia Góra Cieplice

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego czyli Kościół Łaski w Jeleniej Górze to największa, górująca nad okolicą, świątynia w Jeleniej Górze – może ona pomieścić ponad 4 tysiące osób na miejscach siedzących. W latach 1717-70 powstał w jego otoczeniu cmentarz możnych rodzin z Jeleniej Góry. Znajduje się tu 19 kaplic grobowych. więcej »

ul. 1-go Maja 45, Jelenia Góra

Multimedialne Muzeum Karkonoszy

Muzeum jakiego jeszcze nie było! A co byście powiedzieli, gdyby muzeum nie było nudne, gdyby nawet 4-latki zapamiętywały ciekawe informacje.  Co byście powiedzieli, gdyby 450 milionów lat historii zmieścić w jednej godzinie...  więcej »

ul. Karkonoska 5, Karpacz

ŚWIAT KOLEJEK

MAŁY - WIELKI świat makiet kolejowych więcej »

ul. Karkonoska 32, Karpacz

Wild Jump

Wild Jump to miejsce przeznaczone dla osoby w każdym wieku, niezależnie od umiejętności sportowych – każdy znajdzie coś dla siebie, bo liczy się dobra zabawa. więcej »

Jelenia Góra,ul. Sobieskiego 23

Muzeum Sentymentów

Przenieś się kilka dekad w przeszłość i ponownie poczuj oddech PRLu na własnej skórze więcej »

ul. Zamkowa 9, Kowary

Karkonosze

Karkonosze to najwyższa część Sudetów - panuje klimat podobny do tego w Alpach - z wysoką ilością opadów, niskimi temperaturami, co skutkuje długim okresem, w którym zastaniemy tutaj śnieg. Najwyższym wierzchołkiem Karkonoszy jest, leżąca na granicy polsko-czeskiej, Śnieżka - 1602 m n.p.m. więcej »

Karkonosze

Ski Arena ŁYSA GÓRA

Ski Arena ŁYSA GÓRA to kompleks narciarski położony zaledwie 10 km od centrum Jeleniej Góry. Kompleks bazuje na północnym zboczu Łysej Góry (708 m n.p.m.) działa tu sześć wyciągów, a długość tras zjazdowych waha się od 150 do 1200 metrów. Tras zjazdowych jest sześć, część jest w razie potrzeb sztucznie naśnieżana i oświetlona po zmierzchu. więcej »

Dziwiszów 97A

Góry Kaczawskie

Góry Kaczawskie są niewielkim pasmem w Sudetach położonym na północ i północny wschód od Jeleniej Góry. Największe atrakcje turystyczne powiązane są z geologią i przyrodą to: Szlak Wygasłych Wulkanów oraz Wielkie Organy Wielisławskie. więcej »

Góry Kaczawskie

Rudawy Janowickie

Rudawy Janowickie to pasmo górskie w Zachodnich Sudetach rozpościerającym się pomiędzy miejscowościami: Kowary i Janowice Wielkie (niedaleko Jeleniej Góry). Najwyższym szczytem tych gór jest Skalnik (945 m n.p.m.). więcej »

Rudawy Janowickie